JSME SPECIALISTÉ NA GIS GEOMARKETING


Majitel naší společnosti pan Michal Vacek je již od roku 2003 profesionálem v oboru GIS – Geografický informační systém v prostředí amerického produktu MapInfo Professional. Za tuto dobu realizoval již mnoho geomarketingových projektů pro významné zákazníky z oblasti distribučních firem, obchodních řetězců, mobilních operátorů, několik bank apod., a vždy se jednalo o kompletní analýzy a výstupy. Vždyť právě Michal Vacek v České republice zavedl sběr přes pokladny a využití čísel PSČ ke zpracování a analýzám zákazníků. Nejčastějšími projekty je přesné plánování provozoven zákazníka, ve kterých se důmyslně využívají všechny možné zdroje dat, které Český marketing zpracovává. Výsledkem jsou profesionální skutečně komplexní analýzy a geomarketingové mapové a datové výstupy.


Co je to GIS a geomarketing?

Přesto, že zpracování dat a práce v nejmodernějších GISových aplikacích je velmi náročná a vysoce odborná práce, z pohledu zákazníka se jedná o v celku jednoduchý systém, který ve skutečnosti zobrazuje veškerá data, která nesou informaci o adrese nebo regionu, na mapách. Tyto informace se zobrazují nejen formou grafických bodů, ale především formou tzv. barevné tematické mapy, která vyjadřuje součty jakýchkoli hodnot (počet zákazníků, obrat, počet firem, počet domácností apod.). Nejpřesnější, hardwarově náročnou a vysoce sofistikovanou metodou geomarketingových výstupů je tzv. Gridová mapa, která barevnost hodnot rozdělí přesně v závislosti na součtu hodnot a poměru vzdáleností objektů.

Funkce GIS již v naší aplikaci CMdata a e-shopu CMdata online

Protože víme, jak je pro vás důležité pracovat s geografickými hodnotami, již v naší aplikaci Access CMdata a e-shopu CMdata online máme základní funkce, které vám pomohou rychle a přesně vyhledat a vybrat vaší cílovou skupinu.


1. Základem jsou tzv. homologované všechny adresy našich databází a to bez rozdílu a ZDARMA. To nám a našim zákazníkům nejen výrazně zkvalitňuje doručitelnost poštovní rozesílky, ale také umožňuje propojit všechny zpracovávané zdroje, napojit naše data na váš klientský datový systém, různé systémy CRM a navíc zpracovávat data v GIS.

2. Běžnou funkcí našich výběrů na zakázku, včetně výběrové aplikace CMdata a našeho e-shopu CMdata online, je jednoduché zadání výběrů pomocí lokalit od kraje až do úrovně obce ČR. To postačuje pro běžné výběry.

3. NADSTANDARDNÍ AUTOMATICKÁ FUNKCE ZDARMA: Nadstandardní funkcí, která je při výběrech na zakázku, v aplikaci CMdata a brzy bude i v našem e-shopu CMdata online ZDARMA, je přesný výběr firem nebo domácností od vámi zadané adresy. To vám umožní vybírat podnikatelské a privátní subjekty přesně od vašich restaurací, vysílačů, obchodů, obchodních zástupců apod. Během minuty vám sdělíme, kolik je v zadané vzdálenosti vašich potencionálních zákazníků.